اعیادشعبانیه

اعیادشعبانیه


اعیادشعبانیه

 

عطر دل انگيز شعبان ، ماه مهرباني و نيايش با ترنم دلنواز ميلاد دو نور از سيره پاك ختم رسل و فرستاده بر حق باري تعالي از راه رسيد و دلهاي عاشقان را ميهمان خوان گسترده عطوفت خود كرد.

بهانه دلهاي مشتاق و نور خانه علي(ع) و فاطمه(س) با قدوم دل انگيزش جهان را نوراني و قلب هاي مشتاق را به حريم كبريايي اش دعوت كرد.

حسین(ع) واژه ای به وسعت دنيا که هر راد مردی در طول تاریخ با آن آشناست و چه زیبا گفته اند که عشق به ابا عبدالله (ع) آتشی است که در دل شیعیان نهادینه شده و هیچ گاه و با هیچ ابزاری خاموش نمی شود و چه زيباست ميلاد دو برادر كه هجي الفباي عشق در طلوع و غروب خورشيد وجودشان تنها به فاصله يك روز رقم خورده است.

"ابالفضل(ع)" آمد تا حسين(ع) در هياهوي نامردهاي زمانه تنها نماند، او آمد تا تاريخ رو سياه تراز هميشه عشق بردار به برادر را به نظاره بنشيند و حتي قرن ها پس از واقعه عاشورا عشق حسيني قلب هاي مشتاقمان را بيقرار نيم نگاهش كند.

قيام عاشورا چكيده اي از رادمردهاي حسين و ابوالفضل بود و فرزندان اين و آب و خاك نيز با دلهايي پاك و سرشار از عشقي كربلايي، در كربلاي جبهه ها حضور يافته و ايثارگرانه با نثار جان خويش راه سيد شهيدان را ادامه دادند.

آنها كه رفتند در جوارش آرام گرفتند و آنها كه ماندند شهيدان زنده تاريخ اند، اينان جسم هاي خاكي را در دنياي فاني به فراموشي سپرده اند و با دلهايي آسماني صبورانه و مشتاقانه يادگاري هاي دفاع مقدس را همچون گوهري گرانبها در تن و جان خود لمس مي كنند و در راه دفاع از ارزشهاي اسلام و انقلاب همچون كوه ايستاده اند.

با نثار صميمانه ترين درودها به ارواح طيبه شهدا و امام راحل و ارج نهادن به جانفشاني هاي جانبازان، پاسداران و ايثارگران هشت سال دفاع مقدس تقارن دو ميلاد باشكوه سرور و سالار شهيدان ابا عبدالله الحسين(ع) و سردار دشت كربلا ابوالفضل العباس (ع) را كه به نيكي به نام روز پاسدار و روز جانباز نامگذاري شده به شهروندان اشکذر و خانواده هاي شهدا، پاسداران، ايثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامي تبريك و در طلوع اين ماه پر بركت رحمت بيكران الهي را براي اين عزيزان مسالت دارم

                                                                              محمدعلی سلمانی ندوشن

                                                                                     شهرداراشکذر