دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با شهردار اشکذر

دیدار مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با شهردار اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، حجت الاسلام زارع زاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با حضور در شهرداری اشکذر با دهقان منشادی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر دیدار و گفتگو کرد.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه رویکرد اداره اوقاف با شهرداری ها مبتنی بر رویکرد تعاملی است، گفت: اوقاف امکاناتی دارد که می‌تواند برای خدمت بیشتر به شهروندان در اختیار شهرداری قرار دهد.


حجت الاسلام زارع زاده اظهار داشت: طی سال‌های گذشته مسائل حقوقی و اختلافاتی بین شهرداری اشکذر و اوقاف بوده که باید با تعامل و همکاری مسالمت‌آمیز این مسائل برطرف شود که هر دو طرف به حقوق خود رسیده و از درگیری‌های قضایی پرهیز شود.


وی ادامه داد: مجموعه‌های وقفی بسیاری در سطح شهرستان اشکذر وجود که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ و سرمایه گذاری بر روی آنها، اشتغالزایی و درآمدزایی بسیار خوبی در جهت عمل به نیت واقفین و سیاست گذاری در راستای افزایش بهره وری موقوفات صورت گیرد.


شهردار اشکذر با بیان اینکه ایجاد موقوفات جدید نیازمند فرهنگ سازی بیشتر است، افزود: ورود به عرصه‌های نوین وقف از جمله ضروریات امروز است و باید بر اساس نیاز روز و با توجه به تغییر در سبک زندگی، نوع وقف‌ها نیز به روزرسانی شوند.


ثبت کاربری‌های خدماتی برای موقوفات در سطح شهر و تعریض املاک موقوفه مطابق با ضوابط وقف  از جمله موارد دیگری بود که توسط دهقان منشادی شهردار اشکذر مطرح شد.