شهردار اشکذر خبر داد:

ثبت صنعت خورجین بافی اشکذر در فهرست ملی میراث فرهنگی

ثبت صنعت خورجین بافی اشکذر در فهرست ملی میراث فرهنگی

به گزارش روابط عمومی شهردادی اشکذر، شهردار اشکذر به اقدامات انجام شده در راستای احیای رشته‌ فراموش شده خورجین بافی به عنوان یکی از صنایع دستی شهرستان اشاره و گفت: در سال گذشته و در جهت احیای صنعت خورجین بافی شهرستان کارگروه ویژه ای تشکیل شد تا این موضوع را به نتیجه برساند.

مهدی جعفری پور افزود: در راستای این موضوع مشاورذیصلاح توسط شهرداری به کار گرفته شد و با حمایت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر و استان صنعت خورجین بافی اشکذر تحت شماره 1897 در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت و لوح آن توسط جناب آقای مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری صادر شد.

شهردار اشکذر با بیان اینکه آموزش در زنده سازی و احیای رشته‌های صنایع دستی نقش مهمی دارد، افزود: شواهد در بین علاقمندان این رشته در شهرستان حاكی از آن است كه صنعت خورجین بافی با سرعت بسیاری نسبت به گذشته رو به زوال و فراموشی گذاشته شده و به همین خاطر شهرداری تلاش کرد تا با ثبت ملی این صنعت گامی بلند در جهت احیای این هنر دست بردارد.


جعفری پور خاطر نشان کرد:جهت ترویج و آموزش این صنعت دست ،محلی ویژه ای تحت عنوان کارگاه خورجین بافی در پارک اشکی اشکذر ایجاد شده تا این هنر دست به فراموشی سپرده نشود و بتوان آموزش آن را به علاقمندان این رشته داد.