برگزاری مراسم تکریم و معارفه شهردار اشکذر

برگزاری مراسم تکریم و معارفه شهردار اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، آیین تکریم و معارفه شهردار اشکذر با حضور محمود شاکری شمسی مدیرکل دفتری امورشهری و شوراهای استانداری،محمدعلی شاه حسینی فرماندار شهرستان اشکذر،اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر و کارمندان شهرداری در محل دفتر شهردار اشکذر برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم محمدعلی دلشب  رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر به تصمیم این شورا مبنی بر انتخاب مجدد جناب آقای مهدی جعفری پور به عنوان شهردار اشکذر پرداخت و گفت: برای این انتخاب اعضای شورا جلسات هم فکری متعددی را در جهت تبیین عملکرد شهرداری در دوسال گذشته برگزار کردند که در پایان عملکرد شهرداری در این دوسال توسط اعضا مطلوب ارزیابی گردید و آقای جعفری پور در سمت خود ابقا شد.

 

در ادامه مهدی جعفری پور به ارائه گزارش عملکرد دو ساله خود در شهرداری اشکذر پرداخت و گفت: اگر در این دوسال اقدامات خوبی در ارائه خدمت به مردم انجام شده ،قطعا به خاطر همدلی و همکاری مجموعه شهرداری اشکذر بوده است.

 

شهردار اشکذر به فعالیت های عمرانی که درطی این دوسال درمحلات مختلف شهر انجام شده اشاره و اظهار داشت:احداث بلوارپاسداران،سرداران شهید،شهدای حکیم آباد و بلوار نبوت،احداث پارک بانوان و پارک بزرگ شهر،احداث میدان بزرگ امام خامنه ای،فاز سه بلوار دانشگاه،احداث کمربندی شهر،بهره برداری از میدان های ورودی مجومرد و فیروزآباد،رفوژبلوار 45 متری و کندرو این بلوار،آسفالت کوچه های گلستان مجومرد،افتتاح ساختمان جدید آتش نشانی شهرداری،افتتاح اتوبانک،روشنایی بلوار شهدا از میدان شهدا تا مسجد ریگ مجومرد،ساماندهی میادین سطح شهر،آسفالت مسکن مهر مجومرد،آسفالت شهرک زرین شهر و زیرسازی،جدول گذاری، آسفالت،انشعاب شبکه برق،تلفن و آب و روشنایی شهرک صنعتی نیکو اشکذر از جمله این اقدامات بود.

 

ارجاع 734 پرونده به کمیسیون ماده 100 شهرداری و صدور 128 پروانه کسب در طی دو سال،انجام حسابرسی شهرداری اشکذر تا سال 95، اجرایی کردن نرم افزار مالی و پرداخت حقوق،نصب دوربین های سطح شهر اشکذر،بیمه آتش نشانی 6 هزار واحد  مسکونی شهرو بیمه مسئولیت مدنی در حریم و محدوده شهر،پیگیری طرح راهبری شهر، اجرای طرح آموزش چهره به چهره پسماند، اجرای ممیزی سطح شهر اشکذرواستفاده از ظرفیت خیرین جهت مشارکت در پروژههای شهرداری، از جمله صحبت های دیگر شهردار اشکذر بود که به آن اشاره کرد.

 

وی پیگیری دهکده بین المللی سوارکاری به عنوان یک طرح گردشگری که مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی استان را دارد،ادامه پروژه ممیزی سطح شهر ، لزوم پیگیری طرح جامع شهر اشکذر،ثبت قسمتی از بافت تاریخی شهر و هم چنین تلاش در ایجاد درآمدی پایدار برای شهرداری را ازجمله اولویت های خود جهت پیگیری در آینده  دانست.

 

سپس فرماندار اشکذر با بیان اینکه دولتمردان همسو با خیرین طی سال‌های اخیر پروژه‌های عمرانی مطلوبی را در شهرستان آغاز نموده‌اند اظهار داشت: تلاش شده است این اقدامات با توجه به توزیع مناسب و متوازن اعتبارات صورت گیرد.

 

محمدعلی شاه حسینی با اشاره به اجرای قانون لایحه ششم توسعه و کاهش شدید ارزش‌افزوده در این شهرستان افزود: شهرستان اشکذر از معدود شهرستان‌هایی بوده که در این خصوص با مشکل مواجه شده است و می‌طلبد تا مسئولین با اختصاص اعتبارات بیشتر نسبت به رفع دغدغه مردم بکوشند.

 

وی از روحیه نقدپذیری و تعامل خوب و سازنده مجموعه شهرداری اشکذر با ادارات این شهرستان تشکر و قدردانی نمود.

 

در ادامه مدیرکل دفتری امورشهری و شوراهای استانداری با بیان اینکه باید تلاش کرد تا رضایتمندی مردم در ارائه خدمات را بالا برد گفت:ارائه خدمات به مردم به عنوان اصلی ترین هدف است که باید مورد توجه شهرداری ها قرار گیرد ودر این راه باید تلاش کرد تا با به حداقل رساندن بوروکراسی و کاغذ بازی در سیستم اداری، ضریب اعتماد و رضایت مردم را ارتقا داد.

 

محمود شاکری شمسی به راه هایی که می تواند در ارتقا جایگاه شورا و شهرداری ها در نزد عامه مردم موثر باشد اشاره و گفت: شهرداری ها می‌توانند تا با ارائه گزارشات  مستمر و توجه به بخش خصوصی بستر و زمینه را برای جلب مشارکت و رضایتمندی مردم فراهم کنند.

 

وی با اشاره با قرار گرفتن استان یزد در مثلث طلایی سه استان گردشگری کشور بر توجه به سیما و منظر شهری و تعیین چشم انداز متناسب با ظرفیت های شهرستان تاکید کرد.

 

مدیرکل دفتری امورشهری و شوراهای استانداری خاطر نشان کرد: شهرداری ها باید در مباحث فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی دربین خانوادهها فعال و برنامه های متنوعی داشته باشند چرا که به طور مستقیم بر روی جلوههای روحی و روانی که همان حفظ آرامش و امنیت خانواده ها می باشد موثر است.

 

در پایان این مراسم حکم استاندار محترم به شهردار اشکذر تقدیم شد.