تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی کارخانه بازیافت لاستیک در ناحیه صنعتی حاجی آباد رستاق

تشریح جزئیات حادثه آتش سوزی کارخانه بازیافت لاستیک در ناحیه صنعتی حاجی آباد رستاق

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، سرپرست شهرداری اشکذر جزئیات حادثه آتش سوزی کارخانه بازیافت لاستیک در ناحیه صنعتی حاجی آباد رستاق را تشریح کرد و گفت: در پی تماس با ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اشکذر در ساعت 21:34 روز جمعه 17 مرداد ماه نیروی‌های آتش نشان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

 

سرپرست شهرداری اشکذر اظهار داشت: نیروی‌های آتش نشانی در مدت 11 دقیقه خود را به محل وقوع حادثه رسانده و بلافاصله عملیات مهار آتش سوزی را آغاز نمودند.

 

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای آتش سوزی علاوه‌ بر دو دستگاه ماشین آتش نشانی شهرداری اشکذر، دو دستگاه ماشین از شهرداری یزد و دو دستگاه از شهرداری میبد در جهت کمک به مهار آتش سوزی به محل حادثه اعزام شدند.

 

دهقان منشادی خاطر نشان کرد: نبود شیر هیدرانت برداشت آب در منطقه صنعتی، عدم برخورداری کارخانه از سیستم اطفا حریق، منبع ذخیره آب و کپسول آتش نشانی و عدم توجه به رعایت فاصله استاندارد در چیدمان لاستیک ها در کارخانه که باعث شده بود نیروهای امدادی از واحدهای مجاور کارخانه نسبت به کنترل آتش سوزی اقدام نمایند از جمله مهمترین عواملی بوده که زحمات نیروهای آتش نشان در مهار آتش سوزی را دو چندان نمود.