منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی:

شوراها به عنوان نهادی مردمی باید کمک کار دولت باشند

به مناسبت روز ملی شوراها " دکتر محمد صالح جوکار" منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل شهرداری اشکذر با "جعفری پور" شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، به مناسبت روز ملی شوراها " دکتر محمد صالح جوکار" منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل شهرداری اشکذر با "جعفری پور" شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر دیدار و گفتگو کرد.

 

در ابتدای این دیدار شهردار اشکذر انتخاب دکتر جوکار به عنوان منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.

 

مهدی جعفری پور به بیان مهمترین مسائل و مشکلات مرتبط با شهر اشکذر پرداخت و افزود: عدم تصویب طرح جامع و تفضیلی شهر اشکذر بعد از گذشت 11 سال یکی از موضوعات مهمی است که امید است با پیگیری های منتخب مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلام به سرانجام برسد.

 

شهردار اشکذر عدم تعیین تکلیف سند مالکیت زمین های واگذار شده در شهرک زرین شهر اشکذر را از دیگر مشکلات مهم عنوان کرد و اظهار داشت: در حالی که بیش از هزار خانوار در این شهرک در حال زندگی هستند ولی متاسفانه موضوع سند مالکیت این زمین ها تعیین تکلیف نشده و این موضوع مطالبه اصلی مردم این شهرک است.

 

وی به توزیع استانی ارزش افزوده مطابق با برنامه ششم توسعه اشاره و ادامه داد: با اجرای این قانون بسیاری از شهرهای صنعتی استان از جمله اشکذر متضرر شده اند که امید است با ارائه راهکار مناسب و پیگیری در سطح کلان کشور این موضوع به نتیجه برسد.

 

در ادامه این جلسه پیگیری موضوع استخدامی کارکنان شهرداری و قرارگرفتن تحت قانون مدیریت خدمات کشوری، تصویب طرح مدیریت جامع شهری جهت جلوگیری از هر گونه موازی کاری در دستگاه های اجرایی، مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی ، ارتقاء نمایندگی ادارات راه و شهرسازی، محیط زیست، حمل و نقل جاده ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی به اداره مستقل، و پیگیری در جهت اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرستان از جمله موضوعات مهمی بود که توسط هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر مطرح شد.

 

منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تبریک روز ملی شوراها به اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر، گفت: در قانون اساسی به جایگاه شوراها اشاره شده و از سوی دیگر شوراها نهاد مردمی هستند که می توانند در حوزه های مختلف کمک کار دولت باشند و این دو موضوع اهمیت کار شوراها را می رساند که باید مورد توجه اعضا قرار گیرد.

 

دکتر محمد صالح جوکار افزود: با توجه به اینکه شوراها بر مبنای رای مستقیم مردم انتخاب می شوند، لذا ضرورت دارد  اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها از نقطه و نظرات مردم در جهت امورات مرتبط با توسعه و آبادنی بهره مند شوند و هم چنین مدافع حقوق مردم باشند تا حقی از آنها ضایع نشود.

 

منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید آسیب شناسی دقیقی در حوزه مسائل و مشکلات شهرستان صورت گیرد، افزود: این آسیب شناسی می تواند در اولویت بندی و پیگیری هر چه بهتر موضوعات، نقش مهم و اساسی داشته باشد. 

 

دکتر جوکار به مسائل و مشکلات مطرح شده در جلسه اشاره کرد و گفت: تمامی موضوعات به تفکیک و به صورت مکتوب تحویل داده شود تا پس از آغاز به کار رسمی موضوعات به ترتیب اولویت بندی شده در سطح استان و کشور مورد پیگیری قرار گیرند.