رونمایی از سامانه شهربین شهرداری اشکذر

رونمایی از سامانه شهربین شهرداری اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، آیین رونمایی از سامانه شهربین شهرداری اشکذر با حضور مدیرکل و معاون دفتر شهری و شوراهای استانداری در دفتر شهردار اشکذر برگزار شد.

 

شهردار اشکذر گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم کاهش مراجعات حضوری شهروندان و متقاضیان خدمات، شهرداری اشکذر بر آن شد تا با راه اندازی سامانه شهربین به عنوان سامانه آنلاین شهروندی بستر و زمینه را برای ارائه خدمات غیر حضوری فراهم کند.

 

دهقان منشادی با فعالیت های صورت گرفته در خصوص راه اندازی سامانه شهربین شهرداری پرداخت و افزود: در این سامانه آنلاین کاربران با ایجاد حساب کاربری مختص خود به فعالیت های تعریف شده در سامانه فوق می پردازند و می‌توانند از طریق این سامانه هرگونه مسئله و مشکل یا ایده‌ای در حوزه شهر را از طریق عکس گزارش کنند تا در اسرع وقت موضوع به واحدهای اجرایی شهرداری جهت رسیدگی ارجاع شود.

 

وی به مهم ترین اهدافی که با راه اندازی سامانه مدیریت شهری شهربین تحقق یافته اشاره و اظهار داشت :تسهیل و تسریع گزارش دهی مشکلات حوزه شهری، نظارت بر خدمات ارائه شده شهری، افزایش مشارکت شهروندان در ارتقای کیفیت زندگی شهری و بهبود سطح رضایت عمومی و کاهش زمان پاسخگویی و افزایش کیفیت رسیدگی ها از جمله مهمترین اهداف بوده است.

 

وی خاطر نشان کرد: تبلیغات محیطی این سامانه در سطح شهر و فضای مجازی انجام شده و شهروندان می توانند با نصب این اپلیکشین نسبت به ارسال درخواست های خود در قالب 14 آیتم تعریف شده اقدام نمایند.

 

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری گفت: تحقق هوشمندسازی شهرها و شهرداری الکترونیک  باید همواره از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری باشد و انتظار می‌رود شهرداری‌های استان در کنار توجه به توسعه زیرساخت‌ها به موضوع هوشمندسازی شهرها توجه مضاعفی کنند.

 

دکتر یارمند با بیان اینکه اصلی‌ترین رکن شهرهوشمند، میزان مشارکت شهروندان در استفاده از تکنولوژی است، افزود: اکنون که بستر و زمینه برای ارائه خدمات غیر حضوری در شهرداری اشکذر فراهم شده ضرورت دارد نسبت به اطلاع رسانی مناسب و آموزش جهت استفاده از اپلیکشین فوق اقدام لازم صورت گیرد.