افتتاح آمورشگاه خیری شهید غفوری شهرک زرین شهر اشکذر

افتتاح آمورشگاه خیری شهید غفوری شهرک زرین شهر اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، در مراسمی با حضور سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور، فاطمی استاندار، جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان آمورشگاه خیری شهید غفوری در شهرک زرین شهر افتتاح شد.


این آموزشگاه 12 کلاسه در مساحت  سه هزار و هشتصد متر مربع و زیر بنای هزار و نهصد متر مربع به عنوان دبیرستان دوره اول پسرانه با مشارکت خانواده خیری شهید غفوری در سال 90 آغاز و با تخصیص اعتبار 80 میلیارد ریال توسط اداره کل نوسازی مدارس استان در سال 98 تکمیل و امروز به بهره برداری رسید.


معاون رئیس جمهور در آیین افتتاح آمورشگاه خیری شهید غفوری در اشکذر ضمن گرامیداشت هفته معلم گفت:  علامه شهید استاد مطهری فیلسوفی گرانقدر، عالمی وارسته و معمار فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.


سید صولت مرتضوی افزود: توفیق نصیب مان شد تا مصادف با ایام فرخنده عید سعید فطر خدمت مردم عزیز و نجیب و سرافراز و کوشا استان یزد بوده و در شهرستان اشکذر با اقدمات خیرخواهانه ای که از سوی خیرین عزیز در این شهرستان در قالب بیمارستان حضرت زینب کبری(س) و آموزشگاه خیری شهید غفوری  به مقام اجرا رسیده است دیدار و بازدید داشته باشیم.


این مقام مسئول ضمن تقدیر از زحمات آقای فضل الله شکاری در احداث بیمارستان خیری حضرت زینب (س) در این شهرستان اظهار داشت: این خیر عزیز و بزرگوار کار بسیاری بزرگ انجام داده است و اگر چه دولت و دانشگاه علوم پزشکی مساعدت هایی جهت احداث این بیمارستان داشتند ولی همت خیر بزگوار ستودنی و شایسته تقدیراست.


معاون اجرایی رئیس جمهور به افتتاح آموزشگاه خیری شهید غفوری به عنوان دومین پروژه در شهرستان اشکذر اشاره و گفت: مدرسه 12 کلاسه که مورد بهره برداری قرار گرفت که با همت خانواده شهید غفوری بخش اعظمی از آن احداث شده است،  خانواده ای که در دوران دفاع مقدس جهاد با جان کرده و جگر گوشه شان را برای دفاع از این مرز و بوم عازم جبهه های نبرد نمودند تا چشم طمع جهانخواران را از این مملکت باز بدارند و پس از آن به جای مطالبه گری به عنوان خانواده شهید که داری سهم هستند آنچه داشتند را در طبق اخلاص گذاشته و برای خدمت به فرهنگ این مرز و بوم تقدیم می کنند.


مرتضوی با بیان اینکه مدرسه بستر سازی برای تعلیم و تربیت و تهذیب نفس است عنوان کرد: از مجاهدت خیرین شهرستان و بانی شهید پرور این آموزشگاه خیری تقدیر و تشکر می کنم و دانش آموزانی که با تحصیل در این مدرسه به مقامات بالای علمی و معنوی برسند تک تک این آموزش ها در افرادی که بانی این مرکز بودند در ثواب آن نیز شریک خواهند بود.


معاون اجرایی رئیس جمهور استاندار یزد را از استانداران موفق ،متدین ،با برنامه، مدیر و مدبر کشور برشمرد و گفت: در مدت زمانی که دکتر فاطمی سکاندار مدیریت استان شدند سند تحول را در 12 محور تدوین کردند و امورات جاری استان و پروژه های عمرانی را به درستی مدیریت کردند هم چنین دو تن از نمایندگان این استان به عنوان نمایندگان شاخص در سطح کمیسیون های مجلس رئیس و نائب رئیس و از افراد موثر و سخت کوش هستند.