حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اشکذر در کارگروه توسعه شهرستان اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، شهردار اشکذر در کارگروه توسعه شهرستان اشکذر که با حضور دکتر فاطمی استاندار و جمعی از مدیران استان در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد با اشاره به پروژه باند دوم بلوار دانشگاه که بیش از 70 درصد پیشرفت داشته گفت: ضرورت دارد اصلاح خط لوله آب شرب شهری اشکذر جهت اجرای کامل پروژه فاز دوم بلوار دانشگاه با مشارکت اداره آب و فاضلاب انجام گیرد.

 

 

احمد علی دهقان منشادی افزود: 5 کیلومتر کل مسیر شبکه آب در بلوار دانشگاه است که 2 کیلومتر آن در شرایط کنونی  جهت ادامه کار پروژه نیاز به اصلاح دارد.

 

وی با بیان اینکه پروژه های شهرداری اشکذر به دلیل تعطیلی معدن برداشت مخلوط بلاتکلیف مانده و نیاز است با نگاه مثبت مجموعه استان مجوز برداشت مخلوط برای شهرستان صادر شود ادامه داد: معدن برداشت مخلوط شهرداری در چرخاب در سیل اخیر کمک شایانی به مدیریت سیلاب کرد و از ورود سیلاب به روستای چرخاب و حوزه شهری اشکذر جلوگیری کرد که در صورت تهیه طرح مناسب در حوزه آبخیزداری این قرضه ها می توانند عاملی مهم در کنترل سیلاب باشند.

 

شهردار اشکذر تحقق مطالبات شهرداری درحوزه مسکن  را خواستار شد و عنوان کرد: واگذاری معوض زمین بیمارستان حضرت زینب کبری(س) به شهرداری و 10 درصد سهم قانونی شهرداری از اراضی شهرک زرینشهر از جمله مطالبات شهرداری در این حوزه است که توجه ویژه مدیران حوزه مسکن و شهرسازی استان را می طلبد.

 

دهقان منشادی تکمیل فرهنگسرای شادروان کلانتریان در پارک بزرگ شهر به عنوان یکی از پروژه های شاخص استان را از ضرورت های شهرستان عنوان کرد و گفت: تکمیل این پروژه مساعدت مسئولان استان را می طلبد و با بهره برداری از این پروژه شهرستان  می تواند همایشات مهم استانی و حتی کشوری را میزبانی کند.

 

وی به پیگیری های صورت گرفته شهرداری در خصوص جذب قیر یارانه ای اشاره و گفت:  با تامین 700 تن قیر نهضت آسفالت در سطح شهر اشکذر را خواهیم داشت که پارکینگ مسجد صاحب‌ الزمان حجت آباد نیز از همین محل  و با مشارکت اداره راهداری به مرحله اجرا خواهد رسید.

 

در پایان جلسه با مساعدت استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان مصوبات بسیار خوبی جهت مسائل شهرداری اشکذر اتخاذ شد.