شهردار اشکذر خبر داد:

آغاز فعالیت پلیس ساختمان در شهرداری اشکذر

شهردار اشکذر گفت:هدف از فعالیت پلیس ساختمان این است که شهروندان قبل از شروع هر گونه فعالیتی در حوزه ساخت و ساز، برای دریافت مجوزهای لازم در مسیر قانونی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، شهردار اشکذر گفت: با توجه به اهمیت برخورد با تخلفات ساختمانی در سطح شهر و تشدید نظارت بر این موضوع، از ابتدای سال جاری پلیس ساختمان در شهرداری اشکذر فعالیت خود را آغاز نموده است.

 

مهدی جعفری پور با بیان اینکه با راه اندازی پلیس ساختمان از ساخت و سازهای خلاف قانون و بدون مجوز در سطح شهر ممانعت بعمل خواهد آورد، افزود: هدف از فعالیت پلیس ساختمان این است که شهروندان قبل از شروع هر گونه فعالیتی در حوزه ساخت و ساز، برای دریافت مجوزهای لازم در مسیر قانونی اقدام کنند.

 

وی عنوان کرد: در حال حاضر پرونده های زیادی در زمینه ساخت و ساز بدون مجوز تشکیل شده و برای رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ارجاع داده شده که امید داریم با راه اندازی پلیس ساختمان، ساخت و سازهای بدون مجوز و خلاف قوانین شهرداری در سطح شهر اشکذر به حداقل برسد.

 

شهردار اشکذر گفت: تخلف به صورت خواسته یا ناخواسته ممکن است در مراحل ساخت به وجود آید که پلیس ساختمان با گشت‌های ویژه در مناطق مختلف شهر بر روند قانونی ساخت و سازها و مفاد پروانه ساختمانی نظارت می‌کند.

 

جعفری پور تصریح کرد: برخورد با سد کنندگان معابر شهر و پیاده روها، تخلیه نخاله های ساختمانی، تخریب آسفالت و سنگ فرش معابر، گود برداری های غیر اصولی و... از وظایف پلیس ساختمان می باشد که در مواردی که متخلفین به تذکرات پلیس ساختمان ترتیب اثر ندهند با هماهنگی نیروهای انتظامی نسبت به تنظیم صورت جلسه و ارسال پرونده به مراجع قضایی اقدام می گردد.

 

شهردار اشکذر از شهروندان درخواست نمود تا همکاری لازم را با عوامل پلیس ساختمان شهرداری معمول دارند.