نشست مديران حراست شهرداري هاي استان در شهرداري اشكذر برگزار شد

نشست مديران حراست شهرداري هاي استان در شهرداري اشكذر برگزار شد


نشست مديران حراست شهرداري هاي استان در شهرداري اشكذر برگزار شد

نشست مديران حراست شهرداري هاي استان در شهرداري اشكذر برگزار شد

به گزارش روابط عمومي شهرداري اشكذر؛ نشست مديران حراست شهرداري هاي استان با حضور مدير كل حراست استانداري در شهرداري اشكذر برگزار شد.

 

در ابتداي اين جلسه شهردار اشكذر ضمن خير مقدم به مديران حراست شهرداري هاي استان و تشکر از زحمات آقای فتاحی مدیرکل حراست استانداری، به معرفي شهرستان اشكذر پرداخت و گفت: شهرستان اشكذر بيش از 32 هزار نفر جمعيت دارد كه 17 هزار نفراز آن در شهر اشكذر ساكن هستند كه در دوران جنگ تحميلي100 شهيد به انقلاب اسلامي تقدیم نموده و نزديكي ترين شهرستان به مركز استان به شمار مي رود.

 

مهندس مهدي جعفري پور حريم شهر اشكذر را 9 هزار هكتارو وسعت خدماتي شهر را 1200 هكتار دانست و افزود: سرانه جمعيتي شهر اشكذر در هرهكتار با توجه به گستردگي شهر و وجود باغات 15 نفر مي باشد  و فضاي سبز شهر 100 هكتار است كه سرانه آن به ازاي هر نفر 60 متر مربع مي باشد.

 

وي به نقاط قوت شهرستان اشكذر اشاره و خاطر نشان كرد: داشتن شهرك صنعتي اختصاصي نيكو اشكذر به وسعت 600 هكتار با 600 واحد صنعتي كه در آن مستقر شده و 300 واحد آن فعال و مابقی در حال آماده سازی جهت افتتاح می باشدوحدود 4 هزار نفر نيروي كار در آن مشغول به فعاليت هستند.

 

یکی از منابع تامين آب شرب شهریزد، استقرار كارخانجات كاشي و فولاد از جمله فولاد آلياژي ايران ، قطب پرورش اسب اصيل عرب كشور با 80 باشگاه پرورش اسب و 2 هزار راس اسب عرب ،وجود نیروگاههای سيكل  تركيبي و تامین برق مصرفی  استان،دومين شهرستان دارای كشت گياهان گلخانه اي از جمله ديگر نقاط قوتي بود كه شهردار اشكذر به آنها اشار كرد.

 

مهندس مهدي جعفري پور ادامه داد: آلايندگي ناشي از صنايع فولاد، مهاجرت بي رويه و به تبع آن افزايش برخی از معضلات اجتماعی از مهمترين مشكلات شهرستان  مي باشد كه بايدباکمک مسئولين ذي ربط نسبت به رفع آنها اقدام نمايیم.

 

شهردار اشكذر به پروژههاي عمراني در حال تكميل شهرداري اشاره و افزود: تكميل پارك بزرگ شهر با وسعت 30 هكتار، احداث پارك بانوان اشكذر با وسعت20 هزار مترمربع و تكميل ميدان شهدا فيروزآباد و ميدان صاحب الزمان حجت آباد از مواردي است كه در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.

 

وي در پايان صحبت هاي خود به جايگاه حراست در هر سازمان اشاره و تاكيد كرد: مجموعه سازمان ها و مديران به ويژه شهرداري ها  با توجه به مشغله كاري كه دارند نيازمند يك بازوي نظارتي و چشم پنهان هستند تا بتوانند مسائل حاشيه اي را كه مانع از پيشبرد مجموعه مي شود كنترل و از ورود سازمان به برخي از مسائل چالشي جلوگيري كنند.

 

در ادامه اين جلسه مدير كل حراست استانداري با تشكر و قدرداني از ميزباني شهرداري اشكذر در برپايي اين جلسه ، بر رويكرد تعاملي حراست ها در مجموعه سازمان هاي مختلف از جمله شهرداري اشاره و گفت: شالوده حراست امري كلي و جنبه پيشگيرانه دارد و تمام تلاش خود را در اين راستا گذاشته كه با يك رويكردي كارآمد و تاثير گذار در سازمان ها و به ويژه شهرداري ها، محيطي سالم و آرام را براي همكاران فراهم كند تا تشكيلات و دستورالعمل هاي هر مجموعه تحقق يابد.

جلوگيري از ورود مسائل حاشيه اي و تنش زدايي به سازمان، اجراي دستورالعمل كلي حراست ها و تفكيك كساني كه در تحقق اهداف مجموعه گام برمي دارند و كساني كه به دنبال تخلف و ناكارآمدي هستند از محور هاي ديگر صحبت فتاحي بود كه از مديران حراست شهرداري استان خواست تا نگاه ويژه اي به آنها داشته باشند.