ضرورت پیگیری طرح جامع شهر اشکذر

ضرورت پیگیری طرح جامع شهر اشکذر


ضرورت پیگیری طرح جامع شهر اشکذر

ضرورت پیگیری طرح جامع شهر اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر،نشست نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای  اسلامی با اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از معتمدین شهر اشکذر  در محل دفتر ارتباط مردمی نماینده در اشکذر برگزار شد.

 

شهردار اشکذر در این نشست با بیان اینکه طرح جامع شهری چشم‌انداز و افق شهر اشکذر را برای آینده ترسیم می‌کند تصریح کرد: این طرح از جنبه‌های مختلف اجتماعی، جمعیتی، اقتصادی، اشتغالی و ساختمانی توسعه شهر را در نظر دارد.

 

مهدی جعفری پور با اشاره به اینکه طرح جامع  اشکذر یک طرح کلان و راهبردی است افزود: علی رغم پیگیری های متعددی که توسط شورای اسلامی شهر اشکذر در ادوار مختلف صورت گرفته است متاسفانه هیچ گونه تصمیم مشخصی در این زمینه اتخاذ نشده است و هم چنان  نقشه های شهر بر اساس طرح هادی اجرا می شود.

 

وی در خصوص برنامه ششم توسعه  مبنی بر توزیع استانی ارزش افزوده خاطر نشان کرد: شهرداری اشکذر با اجرای این قانون متضرر شده و شایسته است با راهکاری قانونی نسبت به حل این مشکل اقدام  گردد.

 

در ادامه نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای  اسلامی با اشاره به مساله کمبود آب و معدنی بودن استان گفت: باید با برنامه ریزی صحیح و رعایت مصالح مردم و استان شرایطی فراهم شود تا به عنوان دومین استان معدنی کشور از منابع معدنی ،این ثروت خدادادی بهره برداری بهتر و شایسته تری صورت گیرد

 

سید ابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به مشکلات آلایندگی و زیست محیطی صنایع فولادی شهرستان ، پیگیری مسئولان مربوطه را در این زمینه خواستار شد.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان در خصوص طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر اضافه کردن 20 نماینده به تعداد نمایندگان کشور گفت:حوزه انتخابیه شهرستان های یزد و اشکذر با جمعیتی بالغ بر 620 هزار نفر  بیشترین تعداد جمعیت را دارد و ما این یک نفر سهمیه را در حوزه یزد و اشکذر در نظر خواهیم گرفت.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:بزرگ ترین حوزه انتخابیه کشور یعنی بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در  مورد اینکه حوزه انتخابی وسیعی دارند و فاصله شهر از هم حدود 200 کیلومتر است این درخواست را داشتند تا این سهمیه استان به آن منطقه اختصاص داده شود که ما این موضوع را به معاونت سیاسی استانداری واگذاری کردیم تا جوانب این موضوع را بررسی کنند.

 

وی جهت حل مسئله توزیع استانی عوارض ارزش افزوده و طرح جامع شهری اشکذر و راهکارهای آن قول مساعد داد و گفت: تا جایی که قانون این اجازه را داده باشد برای پیگیری این دو مسئله که برای مجموعه شهرستان اشکذر  از اهمیت خاصی برخوردار است پیگیری خواهیم کرد تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.