دیدار اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی و منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر با امام جمعه

دیدار اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی و منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر با امام جمعه


دیدار اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی و منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر با امام جمعه

دیدار اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی و منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر با امام جمعه

به گزارش روابط عمومی شهرداری ، امام جمعه اشکذر در دیدار با اعضای چهارمین دوره شورای اسلامی و منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر و جمعی از معتمدین محل  خدمت به مردم را یک توفیق الهی دانست و به جایگاه ارزشمند آن در آموزههای دینی و قرآنی پرداخت.

 

حجت الاسلام طالبیان با بیان اینکه تمام مسئولان باید در راستای خدمت رسانی به تمام محلات سطح شهر اقدام کنند گفت: آنچه که از منتخبین مردم انتظار می رود این است  تا با تعامل و همگرایی مناطق مختلف و استفاده از خرد جمعی و نخبگان شهر در مسیر عمران،آبادانی و توسعه شهر گام بردارند.

 

وی آشنایی با اصول و قوانین شورا و شهرداری را از اعضای جدید خواستار و افزود: نمایندگان مردم در شورا باید طبق قوانین جاری کشور عمل کرده و در واقع باید پل ارتباطی فیما بین مردم و دولت باشند که تلاش کنند تا در عین حال که  از حقوق مردم دفاع می شود ،مطالبات دولت هم محقق شود تا حقی از طرفین ضایع نگردد.

 

امام جمعه اشکذر اظهار داشت: تعامل بین شورا و شهرداری بسیار مهم است و این امر زمانی محقق می شود که کارهای دو طرف به طور کامل شفاف  باشد و اعتماد متقابلی بین طرفین حاکم باشد.

 

حجت الاسلام طالبیان احترام به رای یکدیگر در تصمیمات شورا را از منتخبین شورا  پنجم خواستار و  افزود: باید در تخصیص اعتبارات دقت صورت گیرد تا پروژههایی که منفعت بیشتری برای شهر دارد در اولویت باشد.

 

در ادامه شهردار اشکذر ضمن عرض تبریک به منتخبین شورای اسلامی شهر اشکذر به اقدامات انجام شده  توسط مجموعه شهرداری پرداخت و گفت: تمام پروژههایی که در طی دو ساله گذشته آغاز شده است  همه در راستای توسعه و آبادانی ومنافع کلی شهر انجام شده است.

 

مهدی جعفری پور مشارکت مردم در آبادانی شهر را امری مهم برشمرد و ادامه داد: باید تلاش شود تا راههای  تامین  بودجه در اولویت باشد که مهمترین آن توسط مردم و از طریق پرداخت عوارض  معقولانه و عادلانه محقق می شود که به حمدلله مردم شهر اشکذر در این زمینه همکاری خوبی با شهرداری دارند.

 

وی گفت: از لحاظ قانون شهرداری ها  یک نهاد عمومی غیر دولتی به حساب می آید ولی علی رغم آن  در طی دوسال گذشته اعتبارات دولتی خوبی از طریق مسئولان استان به شهرداری اشکذر اختصاص داده شده است.

 

شهردار اشکذر شهرک صنعتی نیکو را فرصتی برای توسعه شهرستان اشکذر دانست و گفت: صنعت فرصت ترقی و پیشرفت  را برای آبادانی شهر فراهم می کند و شهرک صنعتی نیکو اشکذر در این زمینه نقش بسیار مهمی را دارد البته منظور استقرار صنایع غیر آلاینده می باشد که سلامت مردم را به خطر نیاندازد.

 

مهدی جعفری پور در پایان صحبت های خود از حمایت و همراهی مسئولان استان و شهرستان به ویژه فرماندار و امام جمعه و سایر مسئولانی که شهرداری را در اجرای هر چه بهتر پروژهها یاری نمودند به طور ویژه تشکر و قدردانی کرد.

 

در پایان این نشست هر یک از حاضرین  پیرامون مسائل مختلف شهرستان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شد.

 

لازم به ذکر است در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه آقایان سید علی اکبر رضوانی ،علیرضا ابویی،محمدعلی دلشب،علیرضا پیشداد و خانم مریم دست افشان به عنوان منتخبین پنجمین دوره شورا اسلامی شهر اشکذر انتخاب شدند.