حمایت دولت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری

حمایت دولت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری


حمایت دولت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری

حمایت دولت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، نشست شورای اداری شهرستان اشکذر با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ،مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری، مدیرکل دفتر روستایی، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان اشکذر در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

 

محمدعلی شاه حسینی فرماندار اشکذر در ابتدای این دیدار از  تشکیل کمیته های ۱۱ گانه ارائه خدمات سفر نوروزی در این شهرستان خبر داد.

 

در ادامه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری بر توجه ویژه به صنعت گردشگری  در شهرستان های استان و به ویژه روستاها تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود تا در یک برنامه مدون و مداوم در روستاها شرکت های گردشگری روستایی تشکیل داد تا ضمن همکاری با تورهای گردشگری در طول سال ونه فقط مختص ایام نوروز ظرفیت های روستاها را  آن گونه که شایسته است معرفی کنند.

 

مهندس محسن صادقیان به برگزاری مراسم هایی نظیر جشن سده در استان که در جذب گردشگر موثر  است اشاره و افزود: نباید این رویدادها را محدود کرد بلکه باید حاشیه آنها را کم کرد  تا مورد استقبال گردشگران قرار گیرد.

 

وی در خصوص اسکان مسافران در نوروز 97 اظهارداشت: اسکان در شهرستان ها باید به صورت متمرکز و در مراکز اقامتی و پارک ها باشد و نیروی انتظامی هم در کنار این مراکز مسائل و مشکلاتی که می تواند امنیت مردم را تهدید کند تامین کنند.

 

 سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطر نشان کرد: دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری، شوراها و راهداری باید در خصوص نصب داربست و بیلیوردهای تبلیغاتی در سطح شهر به ویژه ورودی شهرها نظم خاصی را داشته باشند تا مسافران نوروزی دچار سردرگمی نشوند.

 

صادقیان حمایت از بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری را خواستار و گفت: تمام تلاش ما در این راستا است تا روند صدور مجوزها را کوتاه کنیم  وبا حمایت کامل دولت بستر و زمینه را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم کنیم.

 

این مقام مسئول در خصوص هم افزایی توزیع اعتبارات در سال 97 تصریح کرد: متاسفانه موازی کاری در دستگاه های اجرایی زیاد است و مبنای کار ما در این راستا است تا پروژههایی که بالا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند را در اولویت قرار دهیم تا ضمن بهره برداری از آن پروژه آمار بیکاری  استان را به حداقل ممکن برسانیم.

 

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری ضمن تاکید بر تعامل  و استقبال خوب با گردشگران ، به نقش صنعت گردشگری در جذب توریست پرداخت و از دستگاه های اجرایی شهرستان  اشکذر درخواست کرد تا سهم خود در خدمات سفر نورزو 97 را به طور کامل و جامع انجام دهند.

 

محمود شاکری شمسی با بیان اینکه شهرستان اشکذر از مراکز گردشگری و اقامتی نسبتا مطلوبی برخوردار است  اظهار داشت: باید تلاش شود تا این مراکز گردشگری به طور ملموس و غیر ملموس به همه معرفی شود که این امر مهم مستلزم همت مدیران ادارات این شهرستان است.

 

شهردار اشکذر از برگزاری جلسات داخلی تسهیلات نوروزی در این شهرداری خبر داد و گفت: این ستادها شبانه روزدر سطح شهر در حال فعالیت هستند تا شهر را برای استقبال از بهار 97 آماده کنند.

 

مهدی جعفری پور خاطر نشان کرد: پارک بزرگ شهر، پارک اشکی و پارک بانوان با تمامی امکانات آماده خدمت رسانی به مسافران در نوروز97 است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری اشکذر پروژههای مشترک خوبی با میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری انجام داده است بر لزوم پیگیری مجتمع گردشگری شهرداری اشکذر که علی رغم گذشت دو ماهه از آن بلا تکلیف مانده تاکید کرد.