برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر با مردم

برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر با مردم


برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اشکذر با مردم

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر، جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اشکذر با هدف ارائه گزارش عملکرد ، بیان برنامه ها و پاسخگوئی به سوالات  مردمی در سالن کانون خاتم الانبیاء برگزار شد.

مباحث مطرح شده در این نشست به شرح زیر بود:

تعیین حریم و محدوده شهر اشکذر

پاسخ:

حریم و محدوده شهر اشکذر به عنوان مهمترین اولویت و خط قرمز شهرداری و شورای اسلامی شهر اشکذر خواهد بود که همواره در مکاتبات با مسئولان ارشد استان نیز قرار دارد و اجازه نخواهیم داد حقی از مردم اشکذر در این زمینه ضایع گردد.آنچه در این زمینه مورد تاکید شورای اسلامی شهر و مسئولان استان قرار دارد نقشه ابلاغی از سوی استانداری خواهد بود.

مسائل و مشکلات شهرک زرین شهر اعم از حل سند واحدهای مسکونی، آسفالت معابر و آبیاری درختان.

پاسخ:

واگذاری زمین های شهرک زرین شهر از منابع طبیعی به اداره مسکن و شهرسازی انجام شده و انتظار می رود با مساعدت مسئولان مسکن شهرستان و استان این موضوع هر چه زودتر مرتفع گردد.آسفالت معابر شهرک در دستور کار قرار دارد و انشالله بخشی از معابر انتهای شهرک بزودی آسفالت خواهد شد.آبیاری درختان خیابان های اصلی طبق برنامه ریزی توسط شهرداری در حال انجام است.

بلوار شهیدان داداشپور و نیمه تمام بودن این بلوار.

پاسخ:

با تعدادی از مالکین که ملک آنها در طرح قرار دارد جلسه برگزار شده که برخی از ملک ها نیز در مرحله کارشناسی قرار دارد.آزادسازی این بلوار نیازمند همکاری متقابل مالکین است که با آزادسازی کامل این بلوار شاهد اجرای کامل طرح باشیم.

رفت و روب معابر شهر.

پاسخ:

امورات مرتبط با رفت و روب معابر، فضای سبز و جمع آوری زباله شهر توسط سه شرکت خدماتی در حال انجام است که رفت و روب نیز طبق برنامه ریزی در حال انجام است.شاید در برخی موارد کوتاهی شده و نیاز است تا مورد مطرح شده مردمی به مسئول فضای سبز و خدمات شهری تذکر داده شود.

وضعیت نامناسب روشنایی پارک بانوان و پارک بزرگ شهر.

پاسخ:

کلیه موارد نقض روشنایی معابر و پارک ها به پیمانکار تاسیسات تحویل تا نسبت به رفع موارد در اسرع وقت اقدام گردد .در ماهه گذشته طبق گزارش ارائه شده بیش از 200 مورد نقض روشنایی در پارک ها و معابر اصلاح شده است.

هرس نامناسب درختان خیابان امام خمینی.

پاسخ:

درختان خیابان امام خمینی آفت زده شده بود و جهت جلوگیری از سرایت آفات به سایر درختان باید عملیات سر برداری انجام می گرفت و این کار نیز انجام شد که خوشبختانه بخشی از درختان آفت زده با اجرای عملیات سربرداری مجدد رشد داشته و آفت زدایی به درستی انجام گرفته است.

دلیل انتقال سهمیه ساخت آموزشگاه خیری شهر اشکذرتوسط آقای ملک ثابت

پاسخ:

جناب آقای ملک ثابت طبق تواقفی که در شورای آموزش و پرورش در محل فرمانداری تشکیل شده بود متعهد گردید در راستای نهضت ساخت مدرسه سازی در شهرستان آموزشگاه خیری را در شهر اشکذر احداث کنند و این مورد نیز مصوب گردیده بود که متاسفانه به دلیل عدم حمایت لازم از سوی فرمانداری و آموزش و پرورش و ارتباطات خارج از موضوع اداری این آموزشگاه که حق مردم شهر اشکذر بود بر خلاف ضوابط و قوانین به محل دیگری انتقال داده شد.

خطرات سگ های ولگرد و برنامه شهرداری در این زمینه.

پاسخ:

سگ های ولگرد و خطرات آن از جمله بیماری هاری از موضوعاتی است که باید در سطح شهرستان به عنوان مطالبه جدی مورد توجه قرار گیرد. شهرداری نیز در این راستا آنچه را که به عنوان وظیفه خود می دانسته انجام داده و با جذب پیمانکار و گشت زنی و پیگیری مواردی که مردم به شهرداری منعکس می کنند نسبت به زنده گیری وکنترل سگ های ولگرد اقدام می نماید.

طرح های عمرانی نیمه تمام (عدم ساماندهی میادین، بلوارهای نیمه تمام و...)

پاسخ:

اینکه طرح های عمرانی نیمه تمام بلاتکلیف است موضوع درستی نیست کلیه موارد مرتبط با پروژه های عمرانی در قالب طرح های مصوب دنبال می شود و جلسات متعددی در جهت جل مسائل و مشکلات در شهرداری و شورای اسلامی شهر برگزار شده  و انتظار می رود با به نتیجه رسیدن برگزاری جلسات طرح های عمرانی شکل عملیاتی به خود بگیرد و آغاز به کار کند.

آلایندگی هوا و استقرار صنایع آلاینده.

پاسخ:

 مطالبات زیست محیطی و آلایندگی هوا همواره مورد مطالبه اعضای شورای اسلامی شهر بوده و همواره با استقرار صنایعی که آلایندگی آنها  زندگی مردم را تحت تاثیر قرار دهد مخالفت خواهیم کرد اما حقیقت مطلب این است که در حوزه صدور مجوز صنایع تصمیمات خارج از شهرستان گرفته می شود که مورد مخالفت مسئولان شهرستان  قرار می گیرد.

آسفالت ایستگاه راه آهن اشکذر.

پاسخ:

ساماندهی ایستگاه راه آهن اشکذر در یکساله گذشته با جدیت دنبال شده و در حال حاضر دسترسی مردم به ایستگاه امکان پذیر است ، بلوار احداث شده ،جدول گذاری و زیرسازی شده و روشنایی آن نیز با نصب چراغ های LEDتامین شده است.موضوع آسفالت بلوار دسترسی مانده که انتظار می رود با حمایت مجموعه فرمانداری این موضوع در آینده نزدیک نیز محقق شود.

پیگیری مطالبات مردمی در حوزه های مختلف.

پاسخ:

همواره در دیدار با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و حضور مقامات عالی کشور در شهرستان کلیه مطالبات مردم که به عنوان دغدغه آنها نیز به شمار می رود پیگیری و دنبال می شود تا دستورات لازم به وزارت خانه ها مربوطه ارجاع و پیگیری شود ولی همواره در مکاتبات با وزارت خانه و اداره کل در مرکز استان برخی از موانع قانونی به عنوان عدم اجرای آن موضوع در شهرستان عنوان می شود هر چند پیگیری ها ما نیز تدوام خواهد داشت.

زمان بر شدن ساماندهی انتهای بلوار مهدیه.

پاسخ:

با آغاز عملیات ساماندهی بلوار مهدیه و آسفالت تراشی مسیر ، مشاهده شد که بخش اعظمی از زیرسازی این مسیر که در گذشته انجام شده مناسب نبوده و به همین دلیل خاک برداری و مجدد زیرسازی و جدول گذاری شده و در شرایط فعلی با تامین قیر مورد نیاز عملیات آسفالت بلوار انجام شده، از صبوری مردم محله حکیم آباد به جهت همکاری با شهرداری تشکر و قدردانی می شود.

بهره برداری از المان میدان ورودی.

پاسخ:

المان میدان ورودی در سال های گذشته رها شده بود و با توجه به ظاهر نامناسب المان که در ورودی شهر قرار داشت این موضوع به عنوان اولویت کاری شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفته خوشبختانه با اقدمات و پیگیری های واحد عمران بخش اعظمی از کار ساماندهی انجام شده و کار نیز بدون توقف در حال انجام است.

تشکیل جلسات با محوریت محلات.

پاسخ:

جهت احصاء مشکلات محلات طبق برنامه ریزی صورت گرفته حضور در محلات و دیدار رو در رو با اهالی محله جهت طرح مشکلات محلات ،جمع بندی و پیگیری هر چه بهتر در دستور کار قرار دارد که هماهنگی جلسات در این خصوص توسط روابط عمومی شهرداری منعکس خواهد شد.

صحبت پایانی جلسه:

اعضای شورای اسلامی شهر با ورود به عرصه انتخابات خود را متعهد به پاسخگویی به مردم و تلاش در جهت توسعه و آبادانی شهر دانستند و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد.مشارکت، همکاری و همراهی مردم در موضوعات حوزه شهری می تواند اعضای شورا را در پیشبرد هر چه بهتر امور یاری کند.