برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اشكذر با مردم

برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اشكذر با مردم


برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اشكذر با مردم

برگزاری نشست پرسش و پاسخ شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر اشكذر با مردم

به گزارش روابط عمومي شهرداري، نشست پرسش و پاسخ  شهردار  و اعضاي شوراي اسلامي شهر اشكذر به همت هيئت هاي مذهبي اين شهر در مسجدالرضا اشكذر برگزار شد.

در ابتداي اين ديدار شهردار اشكذر ضمن گرامي داشت ياد شهيدان رجايي و باهنر وتبريك به مناسبت آغاز هفته دولت از حمايت هاي همه جانبه مردم و مسئولين شهرستان و استان تقدير و تشكر نمود و به ارائه گزارش عملكرد چهارده ماهه شهرداري پرداخت.

مهدي جعفري پور عملكرد شهرداري اشكذر در بين بيست و يك شهرداري استان را مطلوب  برشمرد و گفت: با همت و تلاش كارمندان و كارگران زحمتكش شهرداري و حمايت هاي همه جانبه شوراي اسلامي شهر تلاش كرديم تا خدمات مطلوبي را به مردم ارائه دهيم.

شهردار اشكذر با بيان اينكه مشكلات مالي گريبانگير اكثر شهرداري هاي استان مي باشد افزود: اكثريت درآمد شهرداري ها از محل عوارض ارزش افزوده و عوارض حاصل از فعاليت صنايع مي باشد كه با توجه به تحريم و ركود صنايع كشور مشكلات مالي به دغدغه اصلي شهرداري ها تبديل شده است.

وي تغييرات داخلي صورت گرفته در شهرداري را اقدامي در راستاي بهبود سيستم اداري اين شهرداري دانست و ادامه داد: راه اندازي نرم افزار وب تحت اينترنتي شهرداري در جهت كمك به شهروندان براي مشاهده وضعيت ملك خود در منزل، ساماندهي و به روزرساني مميزي املاك شهر،نوشتن چك هاي شهرداري به صورت كامپيوتري، نصب دوربين مداربسته  جهت كنترل و نظارت بر پروژهها و ذخيره اطلاعات ، اخذ پروانه ساختماني به صورت سند مالكيت و بدون نياز به دفترچه و ساماندهي وضعيت انبار شهرداري در محل آتش نشاني سابق جهت تحويل اقلام به واحدهاي مختلف شهرداري از جمله اين اقدامات می باشد.

اين مقام مسئول به اقدام انجام شده در شهرك صنعتي نيكو اشاره و تصريح كرد: در حال حاضر 250 واحد صنعتي در شهرك مستقر هستند كه 150 واحد آن فعال هستند و ما در شش ماهه اول سال 95 بيش از 20 ميليارد ريال بودجه جهت ساماندهي اين شهرك تخصيص داديم و آسفالت و زيرسازي معابر آن را با حجم آسفالت 52 هزار متر مربع انجام داده و توسعه شبكه آب،برق و گاز رساني به شهرك جهت فراهم آوردن بستر مناسب جهت ترغيب فعالان توليد به سرمايه گذاري درحال انجام مي باشد.

شهردار اشكذر خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه شهرك فاقد شناسنامه و پرونده مي باشد پيگير هستيم تا با مصوب هيئت دولت آن را به تثبيت برسانيم.

جعفري پور مصوبه فرمانداري اشكذر مبني بر استقرار  واحدهاي صنعتي  غيرآلاينده در شهرك صنعتي را اقدامي مهم در راستاي حمايت از محيط زيست و جلوگيري از ورود آلايندها به هوا دانست كه با حمايت قاطع جناب آقاي شاه حسيني تحقق يافته است.

وي از برخورد جدي با متخلفان سد معبر و جمع آوري موانع در پياده روها و هم چنين  تعطيلي ساخت و سازهايي كه گذربندي كوچه را رعايت نمي كنند خبر داد و گفت: از تمامي كساني كه قصد خريد ملك و يا ساخت و ساز در سطح شهر دارند درخواست دارم تا قبل از هر گونه فعاليتي بر روي ملك خود اعم از تجاري يا شخصي به شهرداري مراجعه تا نسبت به صدور جواز بر،كف،گذر ، پروانه ساختمان  و حق پاركينگ اقدام نمايند.

برگشت 150 هزار متر مربع از زمين هاي شهرك صنعتي به اموال شهرداري و هم چنين اخذ سند 15 هزار متر مربع از زمين هاي زرين شهر متعلق به شهرداري از ديگر محورهاي ديگر صحبت شهردار اشكذر بود.

شهردار اشكذر به اقدامات يك سال گذشته شهرداري در محلات مختلف سطح شهر اشكذر اشاره و گفت:ساماندهي وضعيت آبنما، سرويس بهداشتي،ظرفشويي و پاركينگ پارك اشكي، احداث فاز اول پارك يزرگ شهر، احداث پارك بانوان، ساماندهي مقبره مجومرد و روضه الشهدا اشكذر ،روشنايي بلوار صاحب الزمان مجومرد و شهدا اشكذر با اعتبار 4 ميليارد ريال، احداث بلوار شهداي حكيم آباددر طول 750 متر و عرض 24 متر و هم چنين سايت ادارات شهرستان، راه اندازي ساختمان جديد شوراي اسلامي شهر و هم چنين آتش نشاني در انتهاي بلوار شهدا، راه اندازي ميادين فيروزآباد و صاحب الزمان حجت آباد با هزينه اي بالغ بر  45 ميليارد ريال  كه 500 ميليون تومان آن از محل درآمدهاي دولت و مابقي از محل درآمدهاي داخلي شهرداري می باشد،رفوژ مياني بلوار و كندرو بلوار صاحب الزمان به طول 150 متر ،لكه گيري معابر سطح شهر،تامين آب ورزشگاههاي اشكذر و مجومرد، آسفالت خيابان عمار پنج، زيرسازي و جدول گذاري خيابان شهيد برزگري مجومرد، احداث ميدان و بلوار سرداران شهيد ، ساماندهي ميادين سطح شهر، رفت و روب روزانه خيابان هاي اصلي سطح شهر، آغاز عمليات خاكبرداري فرهنگسراي شهيد كلانتريان، آغاز عمليات احداث ميدان ورودي، آغاز عمليات تعريض بلوار اشكذر به خضرآباد،احداث مجتمع فرهنگي روضه الشهدا با همت خيرين،تعويض سنگ جداول سطح شهر،ديوارنويسي و نقاشي و طراحي ديوارهاي سطح شهر از جمله مهمترين اقدامات شهرداري در يكسال گذشته بوده است.

جعفري پور در پايان صحبت هاي خود از واگذاري كامل كمپ مشاهير شهر اشكذر به شهرداري جهت ساماندهي آن و هم چنين پيگيري دفتر نماينده مردم يزد و اشكذر در محل جهاد دانشگاهي سابق اشكذر خبر داد.

در ادامه اين نشست احمد فرهمند زاد رئيس شوراي اسلامي شهر اشكذر وظايف شوراها  را نظارت و تسريع نمودن طرح هاي شهرداري بيان كرد و گفت: پس از اينكه طرحي از شهرداري به شورا وارد مي شود پس از اينكه توسط اعضا شورا مصوب شود به فرمانداري و كميته انطباق ارسال خواهد شد تا در صورت تاييد نهايي اجرايي شود.

احمد فرهمند افزود: جلسات شورا كه در محل ساختمان جديد برگزار مي شود علني مي باشد و مردم مي توانند در هر زماني كه مشكلي داشته باشند به شورا مراجعت نمايند.

رئيس شوراي اسلامي شهر اشكذربه فعاليت هاي پيگيري شده توسط شورا اشاره و ادامه داد: اخذ مجوز احداث بيمارستان اشكذر،شبانه روزي نمودن درمانگاه اشكذر،توقف قطارهاي سريع السير در ايستگاه راه آهن اشكذر و... از جمله پيگيري هاي انجام شده توسط شورا مي باشد

آسفالت جاده سنتو حدفاصله ميدان آله آباد تا سه راهي طبس كه بخشي از كار به دليل كمبود اعتبار اجرا نشده، ،ساماندهي ايستگاه راه آهن و راههاي دسترسي به آن جهت سهولت در رفت و آمد و هم چنين چند خطه شدن اين  محور،ساماندهي مجتمع ورزشي كوثر، نصب تابلو اشكذر در راههاي مواصلاتي استان ، پيگيري سند  زمين هاي زرين شهر ،پيگيري واگذاري ارزش افزوده برق توليدي نيروگاههاي سيكل تركيبي به شهرستان اشكذر،طرح فاضلاب شهري مسكن مهر، پيگيري احداث ساختمان هاي نيمه كاره پست ،راهنمايي و رانندگي، نيروي انتظامي، ورزشگاه كارگري و فني و  حرفه اي از جمله مواردي بود كه رئيس شوراي اسلامي شهر اشكذر از پيگيري نمودن آنها در آينده نزديك خبر داد.

در ادامه اين مراسم كليپي از گزارش عملكرد شهرداري اشكذر در يكسال گذشته نمايش داده شد و پس ازآن برنامه پرسش پاسخ مردم با شهردار و اعضاي شورا شهر برگزار شد.