برگزاری نشست هم اندیشی شهرداران استان به میزبانی شهرداری اشکذر

برگزاری نشست هم اندیشی شهرداران استان به میزبانی شهرداری اشکذر


برگزاری نشست هم اندیشی شهرداران استان به میزبانی شهرداری اشکذر

برگزاری نشست هم اندیشی شهرداران استان به میزبانی شهرداری اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر ،نشست هم اندیشی شهرداران استان   با حضور حبیبی رئیس کل دادگستری استان،حجت الاسلام طالبی رئیس بازرسی استان،شاکری مدیرکل دفتر امور شهری ،روستایی و شوراهای استانداری ،سید حسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، قضاوتی دادستان استان،دهشیری رئیس دادگستری شهرستان یزد ،شاه حسینی فرماندار اشکذر و شهرداران مناطق مختلف استان در سالن جلسات فرمانداری اشکذر برگزار می شود.

در ابتدای این نشست شاکری شمسی مدیر کل دفتر امور شهری،روستایی و شوراهای استانداری هدف از  برگزاری چنین نشست هایی را  بررسی مسائل و مشکلات حقوقی شهرداری های استان در حضور مسئولین قضایی برشمرد.

سپس رئیس کل دادگستری استان با اشاره به فلسفه وجودی شهرداری ها به اصول قانون اساسی مربوط به تشکیلات و انتخابات شوراها و به تبع آن انتخاب شهرداران پرداخت و گفت:آنچه که در برنامه های عمرانی ،فرهنگی،اجتماعی و مسائل حوزه شهری باید مدنظر شهرداران قرار بگیرد، مشارکت حداکثری  مردم می باشد و دولت به عنوان بازوی نظارتی در راس امور باشد و این همان است که قانون گذار در بعد از پیروزی انقلاب در متن صریح قانون بر آن تاکید داشته است.

محمدرضا حبیبی مطرح نمودن طرح های شهرداری ها از طریق برگزاری نشست های مشترک با مردم،ارتباط و مراوده با آنها را در مردمی دانستن شهرداری ها موثر دانست و افزود:این اقدامات باعث می شود تا مردم مجموعه شهرداری را از خود و در خدمت خود بدانند و به تبع آن تشکیل پرونده ها در شهرداری ها به حداقل خواهد رسید.

وی عزم جدی شهرداران در برخورد با افراد سودجو  جهت تصرف اموال عمومی بیت المال ،ساخت و ساز غیر مجاز ،مازاد یا مغایر پروانه ساختن و عدم پرداخت عوارض را خواستار شد.

رئیس کل دادگستری به برگزاری نشست های مشترک در استان در جهت تسهیل امورات شهرداری ها اشاره و خاطر نشان کرد: پیشگیری مقدم بر مقابله است و این به معنای این است که باید "می توانید "را حکم بر تکلیف کنید و در این زمینه هم قانون گذار اختیاراتی را لحاظ نموده و این یعنی اگر ساختمانی غیرمجاز ساخته شد از اول باید با آن برخورد نمود که این مستلزم این است که دوائر اجرائی شهرداری ها به امکانات بیشتر تجهیز شوند.

این مقام مسئول در پایان صحبت های خود از راه اندازی شعبه ویژه ای در مرکز استان جهت رسیدگی به تخلفات و جرائم کارکنان خبر داد.

حجت الاسلام طالبی رئیس کل بازرسی استان با اشاره به اهمیت نظارت بر اجرای دقیق و مطابق قانون پروژه های مدیریت شهری گفت: سازمان بازرسی همواره از اقداماتی که در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه صورت بگیرد حمایت خواهد کرد و معتقدیم حرکت بر مدار قانون توفیقات بیشتر و ماندگارتری را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه شهرداران مناطق مختلف  نقطه و نظرات خود را در مورد  مسائل و مشکلات حقوقی شهرداری ها با رئیس کل دادگستری استان مطرح نمودند.

در پایان این مراسم مدیرکل دفتر امور شهری،روستایی و شوراهای استانداری  از شهرداران یزد،اردکان و حمیدیا به عنوان شهرداری های برتر  با اهدا لوح سپاس تجلیل نمود.

قبل از شروع این نشست شهرداران از پروژه های مجتمع فرهنگی روضه الشهدا،پارک بانوان و پارک بزرگ شهر اشکذر بازدید نمودند.