اعلام برنامه های دهه فجر در شهرداری اشکذر

اعلام برنامه های دهه فجر در شهرداری اشکذر


اعلام برنامه های دهه فجر در شهرداری اشکذر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر،محمدجواد کاظمی اشکذری"  مشاور فرهنگی شهرداری اشکذر با تا کید بر اینکه تقارن ماه محرم و قیام عاشورا با دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی است که ایده و تفکر عاشورایی انقلاب را که باعث پیروزی نهضت عظیم اسلامی شد یاد آور شویم، گفت : وظیفه همه است که متذکر ایام الله باشیم، ثمره خون حسین (ع) به صورت نهال انقلاب اسلامی در سرزمین ما به بار نشسته، انقلاب اسلامی ما به فرموده امام راحل ریشه در نهضت امام حسین (ع) دارد و این انقلاب پرتوی از انقلاب عاشوراست.
وی ادامه داد: عاشورا رمز حیات انقلاب و انتظار، رمز بقای آن است و ما به عینه می بینیم که هر چه به فرهنگ عاشورایی نزدیکتر می شویم، انقلاب عمق بیشتری می یابد هر چه شور حسینی در مردم ما به ویژه نسل جوان بالا می رود و از کیمیایی محبت حسین (ع) بیشتر

می چشیم معرفت، شعور، آگاهی، عشق، شجاعت، ایثار و از خود گذشتگی و انسانیت در مردم ما افزایش پیدا می کند. همچنین وحدت، انسجام و همبستگی در بین آحاد جامعه تقویت می گردد و یاس و ناامیدی دشمنان نظام نیز بیشتر شده و خواهد شد.

مشاور فرهنگی شهرداری اشکذر یادآور شد: مدیریت شهری گرامیداشت یاد و خاطره امام عظیم الشان و شهدای گرانقدر و ارج گذاشتن به کار بزرگ آنها و تجدید عهد و پیمان با آرمان های بلند امام و شهدا از اصلی ترین وظایف خود می داند.

وی در تشریح ویژه برنامه های مدیریت شهری برای این ایام گفت: برابر  تقسیم کار انجام شده در ستاد مرکزی بزرگداشت دهه فجر، شهرداری اشکذر مسوولیت فضاسازی شهر اشکذر را به عهده دارد و ما سعی کرده ایم که در راستای گرامیداشت هر چه با شکوه تراین ایام با حفظ شئون ماه محرم و تعظیم شعائر الهی سهم و نقش خودمان رادر حوزه مدیریت شهری ایفا کنیم .

کاظمی با اشاره به آماده سازی فضای شهر برای ورود به این ایام با برکت در ادامه فعالیت های صورت گرفته مرتبط با دهه اول محرم و فضا سازی معنوی که در شهر صورت گرفت ،

 

 

افزود: تلاش شده تا پیام های انقلاب با نصب پرچم ها، بیلبورد ها، پارچه نوشته ها به شکلی منتقل شود، از بدنه اتوبوس ها نیز استفاده شود،
وی اشاره کرد، متاسفانه با توجه به کمبود فضای فرهنگی در شهر عنوان کرد شهرستان صدوق با توجه به پیشینه تاریخی و مذهبی که دارد کمترین توجه در جهت زیر سا خت های فرهنگی و هنری به آن شده است که امیدواریم با توجه سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان یزد که با رویکرد فرهنگی انجامید شاهد افتتاح چندین پروژه فرهنگی در سطح شهرستان باشیم تا انشااله درآینده بتوانیم فعالیت های فرهنگی در کلیه مناسبت های ملی و مذهبی گسترش دهیم.
وی همچنین به برگزاری برنامه های باشکوه اشاره کرد و اظهار داشت: از جمله آنها همایش های فرهنگی، مذهبی، نشست ها، اجرای مسابقات، برنامه های ورزشی، برپایی ایستگاه های  سلامت صلواتی و نقاشی است.

مشاور فرهنگی شهرداری اشکذرازمراسم کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه عمرانی در این ایام اشاره کرد که مهمترین آن کلنگ زنی کمربندی اشکذر، پارک بزرگ شهر افتتاح دو کارخانه مستقر در شهرک صنعتی اشکذر و....که به اطلاع عموم خواهد رسید

همچنین از جابجایی مسافر به صورت رایگان همزمان با ورود امام راحل (ره) به میهن اسلامی اشاره کرد. وی در خصوص ویژه برنامه های روز 14 بهمن گفت: به مناسبت روز میهمانی لاله ها، بنیاد شهید و شهرداری کار مشترکی را برنامه ریزی کرده اند که از جمله آن بازدید از عملیات ساختمانی و ساماندهی گلزار شهدا و گلباران قبورمطهر شهدا  میباشند
کاظمی در خصوص اقدامات مدیریت شهری برای روز 22 بهمن گفت: نصب تصاویر بزرگ 10 تا20 متری درحدفاصل خیابان امام خمینی (ره) که بیانگر خاطرات زمان انقلاب است، راه اندازی بیلبورد شهری در حداقل 8 نقطه از مسیر شهراشکذر برپایی3 ایستگاه فرهنگی و هنری توسط امورفرهنگی و هنری و شهرداری و برپایی ایستگاه های  سلامت صلواتی و نقاشی ، استراحتگاه سلمندان  در طول مسیر راهپیمایی با پشتیبانی شهرداری از جمله این اقدامات است.
وی اضافه کرد  شهرداری اشکذر  با همکاری هلال احمر و اداره بهداشت شهرستان  در نقطه ای از طول مسیر راهپیمایی با ایجاد پایگاه سلامت به شهروندان خدمات پزشکی و بهداشتی ارائه خواهد داد، خدمات ایمنی نیز توسط سازمان آتش نشانی، پیش بینی شده است.